x
e k o k o m

Захисна культура

Розвиток сторонньої мікрофлори в молочних виробах — колосальна проблема, з якою знайомий кожен технолог молочної промисловості! Частою причиною розвитку сторонньої мікрофлори в продуктах є залишкове обсіменіння молочної суміші після пастеризації (особливо у літній період), санітарний стан виробничого обладнання, приміщення, людський фактор. Впоратися з цією проблемою сьогодні допоможуть антагоністи серії LAT PL (Lbm. plantarum), представлені гомоферментативними молочнокислими паличками для безпосереднього внесення в молоко. Плантарум продукує природний антибіотик лактолін, що володіє захисними властивостями і пригнічує розвиток сторонньої мікрофлори у вироблюваній продукції, такої як маслянокислі бактерії, дріжджі, цвілі, гриби, бактерії групи кишкової палички.

Lbm. Plantarum входить до складу природної мікрофлори кишечника здорової людини та дозволений до використання у харчовій промисловості. Завдяки своїм виборчим антагоністичним властивостям Плантарум сприяє розвитку позитивної мікрофлори, що формує в продуктах необхідні органолептичні властивості та продовжує терміни їх зберігання. Він не впливає на консистенцію, смак, колір і запах вироблених товарів, тому що надалі Lactobacillus plantarum пригнічується власним продуктом обміну – молочною кислотою і поступається місцем іншим молочнокислим бактеріям. Антимікробний ефект досягається у природний спосіб без використання хімічних добавок. Широко використовується у харчовій промисловості. У молочній промисловості добре себе зарекомендував при виробництві ферментованих продуктів – всіх видів сирів (крім цвілевих), сиру кисломолочного, сметани та інших кисломолочних напоїв, крім кефірних (бо пригнічує кефірні грибки і дріжджі).


Вноситься одночасно з основною заквашувальною культурою в суміш при температурі заквашування. Робочі температури від 16 до 44°С. Не містить ГМО.