x
e k o k o m

Ось вже понад двадцяти років йогурт є одним із найбільш споживаних кисломолочних продуктів на території країн пострадянського простору. Культура його споживання прийшла до нас із Європи, а саме з Болгарії. Спочатку йогурт виготовляли із козиного молока. Сьогодні ж його виробляють на основі коров'ячого, козячого, буйволиного і навіть овечого молока або їх сумішей.


Класичний натуральний йогурт (ще його називають Європейський або Болгарський йогурт) одержують шляхом сквашування молока заквашувальною культурою, що має два види бактерій – Lactococcus delbrueckii subsp. bulgaricus та Lactococcus thermophilus. У нього не додають цукор та ягідні наповнювачі. Спосіб виробництва може бути як термостатний (найчастіше у продажу його відносять до більш дорогого сегменту), так і резервуарний. Такий йогурт має високі пробіотичні властивості.


І все ж таки найбільш популярними є йогурти з наповнювачами (з додаванням злаків, плодово-ягідного або кленового сиропу, цукру, загусників та ін.)


Знайшов свою нішу і йогурт Грецький – продукт з високим вмістом білка. Йому особливо віддають перевагу спортсмени.


Для цього різноманіття ми пропонуємо лінійку симбіотичних заквашувальних культур з Болгарії – батьківщини цього продукту. Основою цих культур є структуроутворюючий термофільний стрептокок і болгарська паличка, яка не дає зайвого кислотоутворення, а продукує екзополісахариди (пребіотики), які є їжею для пробіотиків. Дана серія культур дозволить отримати виражений не кислий смак та аромат, щільну густу та однорідну консистенцію.


Залежно від побажань замовника ми пропонуємо культури, що формують

- в'язкий згусток (продукт «Сніжок»);

- помірно в'язкий або слабов'язкий згусток (йогурт резервуарний);

- коротку колючу структуру згустку (термостатний / резервуарний йогурт).


Також завжди є штами для згустку високої щільності і добре утримуючого вологу, чудово працюють з «збідненою» сировиною (з низьким вмістом сухих речовин), що дозволяє відмовитися від загусників і стабілізаторів. Це призводить до зниження собівартості готового товару.


Культури стабільно працюють у низькоякісній сировині та широкому діапазоні робочих температур (32-43°С). Дозволяють отримувати готовий продукт зі стабільно високою якістю. Підбір провадиться з урахуванням технологічних вимог Замовника.

Передбачені варіації

- з ацидофільною паличкою (лікувально-профілактичні продукти);

- з мезофільними стрептококами (вершкова складова);

- з діацетилактисом та дріжджами (національні продукти змішаного бродіння);

- з біфідобактеріями;

- індивідуальні запити Замовника.


Ми завжди готові надати Вам консультаційну та технологічну підтримку у виробництві кисломолочних продуктів!