x
e k o k o m

Лактобактерії

Лактобактерії найбільш активно здійснюють регуляторні функції усередині популяції кишкових бактерій та є основними представниками нормальної мікрофлори кишечника.

Lactobacillus bulgaricus

Lactobacillus delbrueckii spp. bulgaricus – це термофільна гомоферментативна молочнокисла бактерія, яка продукує D(-) молочну кислоту. Це один із найважливіших в економічному відношенні представників цієї групи бактерій, що має світове застосування у виробництві йогурту. Lactobacillus bulgaricus можна знайти у продуктах, що ферментуються природним шляхом. Вперше ідентифікований у 1905 році болгарським лікарем Стаменом Григоровим і названий на честь нації та географічної території, де був знайдений у природному середовищі. В інших регіонах світу він мутує та зупиняє своє відтворення. Таким чином, будь-які продукти, в яких стверджується, що вони містять L. bulgaricus і які не були виготовлені в Болгарії, дуже малоймовірно, що вони містять оригінальний і не генетично модифікований Lactobacillus bulgaricus.


L. bulgaricus виробляє лактазу-фермент, що розщеплює лактозу (цукор, що міститься в молоці та молочних продуктах). Люди з дефіцитом лактази після її прийому відчувають шлунково-кишкові симптоми, такі як діарея, судоми та здуття живота. З цієї причини добавки Lactobacillus bulgaricus корисні для здоров'я.


L. bulgaricus є тимчасовим пробіотиком. Він завжди знаходиться в кишечнику, але корисний для кишкового середовища, коли проходить через шлунково-кишкову систему.


L. bulgaricus має стійкість до агресивних середовищ і стійкість до токсинів.


L. bulgaricus зменшує кишкові інфекції, виділяючи молочну кислоту, яка допомагає підтримувати суттєво низький рівень pH у тонкій кишці для зростання шкідливих бактерій (їм не комфортно). Крім того, Lactobacillus bulgaricus виділяє природні антибіотики, які мають широкий спектр антимікробної активності.


Переваги

- Сприяє здоровому балансу бактерій в кишечнику.

- Продукує природні антибіотичні речовини, що пригнічують поширення патогенних мікроорганізмів у слизовій оболонці кишечника.

- Покращує травлення та засвоєння поживних речовин травним трактом.

- Знижує рівень холестерину.

- Має протипухлинну та протиракову активність.

- Зменшує непереносимість лактози та покращує засвоюваність молочних продуктів.

- Зменшує діарею, спричинену ентеровірусами (ротавірус та ін.) та іншою етіологією.

- Знижує ризик інфекцій сечовивідних шляхів.

- стимулює імунну систему.Lactobacillus helveticus

Lactobacillus helveticus є гомоферментативною бактерією, яка продукує молочну кислоту. Це сирна теплолюбна культура, яка також є корисною бактерією для людини. Багато досліджень in vitro показали, що Lactobacillus helveticus має багато пробіотичних властивостей, таких як здатність виживати в шлунку і досягати кишечник, прилипати до епітеліальних клітин, та інгібувати потенційні патогени.


Специфічна ферментативна активність Lactobacillus helveticus може опосередковано принести користь господарю шляхом підвищення біодоступності поживних речовин, виведення алергенів та інших небажаних молекул з їжі та виробництва біоактивних пептидів шляхом перетравлення харчових білків.


Переваги

- Нормалізує артеріальне здоров'я за рахунок зниження артеріального тиску, що є актуальним для пацієнтів з гіпертонічною хворобою.

- Підтримує мінеральну щільність кісток та збільшує засвоєння кальцію.

- Покращує склад колонізації мікрофлори кишечника немовлят, які вигодовуються молочною сумішшю.

- Сприяє виробленню інгібіторів АПФ (група сполук, що надають профілактику серцевої та ниркової недостатності).

- Зменшує шкоду іонізуючого випромінювання.

- Має антимутагенну та протипухлинну активність.

- Потужна профілактична дія інфекцій сечовивідних шляхів.

- Зменшує непереносимість лактози та покращує засвоюваність молочних продуктів.

- Стимулює імунну та травну системи.Lactobacillus lactis

Lactobacillus delbrueckii subsp. lactis – теплолюбний і гомоферментативний різновид культур, які виробляють D (-) молочну кислоту. Вони є звичайними мешканцями кисломолочних продуктів. Відомо, що Lactobacillus lactis харчуються ширшим спектром вуглеводів, ніж Lactobacillus bulgaricus. Штами L. lactis можуть метаболувати галактозу і у присутності лактози викликають активність β-галактозидази (лактази). Це важливо для кращого засвоюваності молочних продуктів людьми з непереносимістю лактози.


Lactobacillus acidophilus

Lactobacillus acidophilus є гомоферментативним видом, який природним чином зустрічається у шлунково-кишковому тракті здорової людини, у ротовій порожнині та жіночому піхві. L. acidophilus є одним з найчастіше використовуваних пробіотиків з доведеними пробіотичними властивостями. Використовуються в багатьох комерційних молочних продуктах, таких як солодке ацидофільне молоко та ацидофільний йогурт. Він також міститься у низці харчових добавок.


L. acidophilus підтримує здоровий баланс кишкової флори, продукуючи різні сполуки, такі як молочна кислота та перекис водню. Молочна кислота, що утворюється в результаті ферментації молочних цукрів, знижує рН в організмі і робить умови життя надто кислими для багатьох патогенних мікробів, таких як Escherichia coli, Staphylococcus aureus, Salmonella (поширені причини харчових отруєнь) та Candida albicans (дрожжі-патогени). Крім того, L. acidophilus дуже корисний для тонкого кишечника, оскільки він виробляє багато корисних антимікробних речовин, таких як ацидолфілін, ацидолін, бактеріоцин та лактоцидин. Підтримуючи збалансованість бактерій у кишечнику людини, цей мікроорганізм зменшує ймовірність шлунково-кишкових інфекцій та порушень, покращує засвоєння мінералів та інших мікроелементів із їжі.


Крім можливості профілактики кишкової інфекції, L. acidophilus, як і інші молочнокислі бактерії, сприяє перетравленню лактози. Це має велике значення для суб'єктів, які не переносять лактозу (в т.ч. для осіб похилого віку). Цей мікроорганізм зміцнює імунну систему, інгібує деякі види раку та допомагає контролювати рівень холестерину у сироватці крові людини.


Переваги

- Допомагає травленню та підтримує природний баланс мікроорганізмів у шлунково-кишковому тракті.

- Захищає від шлунково-кишкових розладів, здуття, дискомфорту та болів у животі, запорів та діареї різної етіології, у т.ч. викликаних антибіотиками.

- Скорочує частоту вагінальних дріжджових інфекцій та інфекцій сечовивідних шляхів.

- Знижує рівень холестерину в сироватці та захворюваність на ішемічну хворобу серця.

- Покращує синтез вітамінів групи В та покращує засвоєння кальцію.

- Допомагає у лікуванні респіраторних інфекцій, таких як синусит та бронхіт.

- Зменшує непереносимість лактози та покращує засвоюваність молочних продуктів.

- Стимулює імунну систему.Lactobacillus rhamnosus

Lactobacillus rhamnosus – факультативно гетероферментативні та мезофільні молочнокислі бактерії. Входять до складу здорового шлунково-кишкового тракту людини та ротової порожнини. L. rhamnosus також знаходиться у великій кількості у піхві та сечовивідних шляхах у здорових жінок. L. rhamnosus є одним з найбільш широко вивчених пробіотиків, який має вражаючу низку переваг для здоров'я. Здатний виживати і навіть процвітати в суворих умовах травного тракту та сечовивідних шляхів. Lactobacillus rhamnosus сприяє відновленню балансу мікрофлори кишечника шляхом витіснення та запобігання росту шкідливих бактерій за рахунок конкурентної боротьби за довкілля.


Різні штами Lactobacillus rhamnosus використовуються при виробництві молочних продуктів, таких як йогурт, сир та інших кисломолочних продуктів, у тому числі у кисломолочних ковбасах.


Переваги

- Допомагає запобігти інфекції та зберегти організм здоровим.

- Покращує травлення та засвоєння поживних речовин травним трактом.

- Зменшує частоту та тривалість діареї, в т.ч. у немовлят.

- Інгібує адгезію та кількість шкідливих бактерій, залучених до інфекції піхви та сечовивідних шляхів.

- Допомагає зменшити запалення кишечника у людей із синдромом роздратованого кишечника, з екземою та харчовою алергією.

- Стимулює імунну систему організму людини.Lactobacillus casei

Lactobacillus casei є факультативною гетероферментативною мезофільною молочнокислою бактерією, яка ферментує вуглеводи до молочної, оцтової та мурашиної кислот, етилового спирту та інших продуктів. Він представлений у сирих та рідше в інших кисломолочних продуктах, а також у свіжих або ферментованих рослинних продуктах у вигляді ферментованих зелених оливок. L. casei є природним мешканцем кишечника та ротової порожнини людини.


Lactobacillus casei – одна з добре відомих пробіотичних бактерій, яка сприяє поширенню інших корисних бактерій та обмежує зростання різних типів патогенних бактерій, що спричиняють інфекції.


Переваги

- Сприяє здоровому балансу бактерій у шлунково-кишковому тракті та ротовій порожнині.

- Покращує травлення з наступним правильним засвоєнням їжі та поживних речовин.

- Захищає від шлунково-кишкових розладів, болів у животі, запорів та викликаної антибіотиками діареї у дітей.

- Зменшує непереносимість лактози.

- Має протизапальну дію в кишечнику та ротовій порожнині.

- Стимулює імунну систему.

Lactobacillus paracasei spp. paracasei

Lactobacillus paracasei належить до групи L. casei. Є частиною нормальної мікрофлори шлунково-кишкового тракту. Зважаючи на його корисні властивості, відібрані штами цього виду зазвичай використовуються в пробіотичних продуктах і харчових добавках.


Переваги

- Виживає та залишається активним при проходженні через шлунково-кишковий тракт.

- Захищає від шлунково-кишкових розладів та підвищує опірність інфекціям.

- Покращує всмоктування кишечником поживних речовин та ліпідів із їжі.

- Бере участь у профілактиці та лікуванні діареї у дітей раннього віку.

- Стимулює імунну та травну системи.Lactobacillus plantarum

Lactobacillus plantarum є мезофільним і факультативно гетероферментативним представником роду Lactobacillus, здатним продукувати обидва ізомери молочної кислоти (D і L). Є дуже гнучким та універсальним видом. Має один із найбільших геномів, відомих серед молочнокислих бактерій, що дозволило виявити ізоляти L. plantarum у слині людини (з якої він був уперше виділений) та у багатьох ферментованих молочних продуктах, рослинах.


Високий рівень ефективності цього організму робить його ідеальним кандидатом для розробки пробіотиків. L. plantarum здатний продукувати антимікробні речовини, які допомагають виживати як йому самому, так і іншим позитивним бактеріям у шлунково-кишковому тракті людини. Продуковані ним протимікробні речовини показали значний вплив на грампозитивні та грамнегативні бактерії. Здатність Lactobacillus plantarum поглинати та підтримувати важливі поживні речовини, такі як омега-3 жирні кислоти, вітаміни та антиоксиданти, робить його життєво важливим для боротьби з інфекцією різної етіології та підтримання нормального здорового травлення. L. plantarum також допомагає забезпечити ефективне лікування коліту, синдрому роздратованого кишечника (СРК), зменшити симптоми хвороби Крона.


L. plantarum має високу стійкість до більшості антибіотиків. Але його присутність у кишечнику може запобігти надвиробництву дріжджів – загальна проблема, пов'язана з використанням антибіотиків.

Встановлено, що деякі штами є протеолітичними і мають здатність розріджувати желатин.


Переваги

- Допомагає травленню та суттєво підвищує природну стійкість до інфекційних захворювань кишечника.

- Виживає та залишається активним при проходженні через шлунково-кишковий тракт.

- Зменшує синдром болю в животі, метеоризм та здуття живота.

- Має суттєвий позитивний ефект у лікуванні коліту, синдрому роздратованого кишечника та хвороби Крона.

- Полегшує запори шляхом нормалізації частоти та обсягу випорожнення.

- Знижує рівень холестерину в сироватці та захворюваність на ішемічну хворобу серця.

- Знижує алергічні реакції організму.

- Покращує стан при атопічному дерматиті, хейліті, псоріазі, виникненні екземи, хвороби Крона.

- Стимулює імунну систему.

Lactobacillus reuteri

Lactobacillus reuteri належить до обов'язково гетероферментативних лактобактерій. L. reuteri природним чином мешкає в нормальному шлунково-кишковому тракті людини та тварин, і його можна виявити як частину нормальної мікрофлори піхви та грудного молока. Спочатку він був помилково згрупований як член Lactobacillus fermentum, потім L. reuteri був ідентифікований як окремий вид. Цей вид в даний час є одним із найпоширеніших представників кишкових бактерій. На додачу до своєї «універсальності» L. reuteri характеризується специфічністю до господаря, що пов'язано з його важливістю для зміцнення здоров'я господаря.


L. reuteri сприяє загальному оздоровленню як дітей (зокрема недоношених), так і дорослих. Це один з добре відомих пробіотиків раннього дитинства, і, як правило, добре переноситься при прийомі у відповідних дозуваннях. Було показано, що оральне споживання Lactobacillus reuteri ефективно колонізує кишечник здорових людей. Що стосується профілактики кишкових інфекцій, порівняльні дослідження показали, що L. reuteri має більшу активність, ніж інші пробіотичні організми. L. reuteri здатний ферментувати гліцерин, що призводить до вироблення антибіотика широкого спектра дії (реутерину), який має сильну інгібуючу дію на патогенні мікроорганізми (грамнегативні та грампозитивні бактерії, дріжджі та гриби).


Переваги

- Зменшує частоту виникнення респіраторних та кишкових інфекцій.

- Профілактика та лікування діареї, особливо ротавірусної діареї у дітей.

- Значно зменшує симптоми коліки у немовлят та дітей до 3-х років.

- Профілактика та лікування жіночих інфекцій сечостатевої системи – дріжджових інфекцій, інфекцій сечовивідних шляхів та інфекцій Gardnerella vaginalis.

- Пригнічення петичної виразки, пов'язаної з Helicobacter pylori.

- Полегшує стан при атопічному дерматиті, хейліті, псоріазі, виникненні екземи.

- Підтримує здоров'я зубів.

- Стимулює імунну систему.Lactobacillus fermentum

Lactobacillus fermentum належить до обов'язкових гетероферментативних лактобактерій. Це нормальний резидент кишечника людини, вагінального тракту та порожнини рота. Різні штами L. fermentum були визначені як потенційні пробіотики, які колонізують кишечник після перорального введення та продукують поверхнево-активні компоненти, які пригнічують адгезію уропатогенних бактерій. Вони можуть знизити ризик інфекцій шлунково-кишкового тракту та допомогти нейтралізувати деякі токсичні продукти, що виробляються під час травлення.


Деякі штами L. fermentum мають природну стійкість до певних антибіотиків і хіміотерапевтичних засобів.


Переваги

- Сприяє здоровому балансу бактерій в кишечнику.

- Знижує ризик харчових інфекцій.

- Високостійкий до проходження через кишечник.

- Знижує рівень холестерину у сироватці.

- Натуральний антиоксидант, захищає організм від пошкодження вільними радикалами.

- Стимулює імунну систему.Lactobacillus brevis

Lactobacillus brevis є обов'язковою гетероферментативною молочнокислою бактерією. В основному пов'язаний із бродінням рослин та молочних продуктів. Як нормальна мікробіота виявляється у кишечнику та піхву. Основні метаболіти L. brevis включають молочну кислоту та етанол.


L. brevis вважається підходящим для використання як пробіотики, які активно зміцнюють здоров'я кишечника людини. Клінічні дослідження підтверджують, що L. brevis має протизапальну дію на травну систему людини, і також має протиракову дію. Вчені вважають, що перше знайомство людини з цим мікроорганізмом походить від матері під час проходження її родових шляхів (при природних пологах). Ця передача відбувається і під час годування груддю. Тому він додатково рекомендований дітям, народженим при кесаревому перетині і які знаходяться на штучному вигодовуванні.


Деякі штами стійкі до певних антибіотиків, особливо до еритроміцину та кліндаміцину. Ця стійкість до антибіотиків може бути корисною для підтримки здорової мікрофлори кишківника при прийомі призначених антибіотиків.


Переваги

- Пригнічує певні патогени для людини та сприяє здоровому балансу бактерій у шлунково-кишковому тракті.

- Високостійкий до проходження через шлунок у кишечник.

- Профілактика та лікування жіночих інфекцій сечостатевої системи – дріжджових інфекцій та інфекцій сечовивідних шляхів.

- Стимулює імунну систему.